PEDaGOJİK DESTEK

Okulumuzda hergün psikolojik destek ve danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır. Her eğitim öğretim yılının başında danışmanımız tarafından çocuklarımıza bir gelişim testi uygulanır ve genel gelişimleri değerlendirilerek rapor halinde sunulur. Yıl sonunda aynı test tekrar edilerek çocuğun yıl içindeki gelişimi raporlanır. Bunlara ek olarak ihtiyaç duyulması durumunda önceden randevu alınarak velilerimizin okul pedagoğu/psikoloğu ve/veya sınıf öğretmeni ile görüşmeleri de sağlanabilmektedir.


Aile içinde özel problemler olduğunda bu durumu okul pedagoğumuzla paylaşmanız önemlidir. Böyle bir durumda çocuğun sınıf içindeki tutum ve davranışlarının gözlenmesi ve aile ile işbirliği halinde olunması açışından önemlidir. Böylece çocuğun bu durumdan nasıl etkilendiği saptanabilir ve çözüm için gerekli önlemler belirlenerek çocuğun ruhsal olarak korunmasına katkıda bulunulabilir.


Müdahale edilmesi gereken durumlar fark edildiğinde en hızlı şekilde aile bilgilendirilir ve uzman yönlendirmesi sağlanarak olası vakit kaybının önüne geçmeye çalışılır.
Okulumuzda, velilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda düzenli olarak eğitimler verilerek aile içi iletişimlerini geliştirmelerine katkıda bulunulmaktadır.

0216 417 03 12
İDEALTEPE MAH. NAMIK KEMAL CAD. NO:10 İDEALTEPE /MALTEPE