EĞİTİM PROGRAMIMIZ

               “OKULDA BİR GÜN

 • Gün 08.00-08.30 arası çocukların anne-babaları ile okula gelmeleriyle başlar. (Servis isteği için yönetimle irtibata geçiniz.)
 • Oyun saatlerinde çocuklar öğretmenleri gözetiminde kendi seçtikleri oyun köşelerinde (evcilik, manav, tamir, kum & su, gölge-ışık vb. köşelerde) oynayabilir, istediği boya malzemesini seçerek serbest resim yaparken renk üretme ve çizim yeteneklerini geliştirebilir, oyun hamuru, zeka oyunları ya da legolarla oynayabilir. Oyun çocuğun en önemli dilidir. Bu dille çocuk keşfeder, öğrenir ve sosyal etkileşime geçerek kendini ifade edebilir.
 • Sabah kahvaltısı 09.00-09.40 arasında, öğle yemekleri 12.00-12.40 arasında, ikindi kahvaltısı 16.00-16.30 arasında yemekhanede yenir.
 • Kahvaltıdan sonra, çocukların özgür oynama ihtiyaçlarını karşılamak için güne oyunla başlanır. Hafta içinde havanın en güzel olduğu gün kahvaltıdan sonra koru gezisi yapılır. Havanın güzel olduğu diğer günler bahçede temiz hava alınarak oyun oynanır, büyüteçlerle doğa gözlem çalışması yapılarak çocukların çevrelerine ve doğaya farkındalık kazanması sağlanır.
 • Halka oyunları çocukların el ele tutuşarak büyük bir halka olmaları ve grup bilincine varmaları için önemli zamanlardır. Çocukların grup çalışması yapacağı çember ve proje-faaliyet zamanına eğlenceli bir geçiş sağlamak için (kutu kutu pense gibi) halka oyunları oynanır.
 • Çember saatleri çocukların dil gelişimleri ile sosyal ve duygusal gelişimlerine oldukça katkısı olan; bol bol sohbet ederek kendilerini anlattıkları, başkalarını dinlemeyi öğrendikleri, şarkılar söyleyip parmak oyunları oynadıkları, kitap okuyup hikaye anlattıkları, tekerleme-bilmece söyledikleri, günü birlikte planladıkları ve gün sonunda yaptıklarını değerlendirdikleri zamanlardır.
 • Pazartesi ve salı günleri İngilizce atölyelerinde çocuklar yabancı dil eğitimine giriş yaptığı gibi farklı dillerin ve anlayışların da varlığını yaşayarak kabullenirler.
 • Çarşamba günleri sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki kere jimnastik atölyesi yapılarak çocukların nefesini ve vücudunu dengeli ve koordineli biçimde kullanmaları, kurallara uymaları ve kaba motor yetenekleri geliştirilmesi sağlanır. İnce motor kabiliyetleri gelişimi için öncelikle kaba motorlarının gelişmesi çocuklar için oldukça önemlidir.
 • Sanat atölyesinde renk, biçim, duyu ve estetik gelişimini ve yaratıcılığı sağlayacak eğlenceli çalışmalar yapılır. Projelerde çocukların kullanabilmesi için materyal ve tekniklerin tanıtımı yapılarak farklı bakış açısı kazanmaları, yaratıcı düşünme ve üretkenliklerinin geliştirilmesi sağlanır. Okuma-yazma ön çalışmaları sanat atölyesi içinde kalem tutma ve çizgi çalışmaları ile kavram, dikkat, algı ve bellek gelişimini destekleyici çalışmalar olarak yapılır.
 • Bilim atölyesinde çocukların doğal meraklarından yararlanılarak çevre ve doğa gözlem yapmaları, araştırma, sorma ve sorgulamaları sağlanarak hipotezler üretip deneyler, keşif ve icatlar yapmaları için çevre oluşturulur. Çevre bizim için üçüncü öğretmendir.
 • Bilim ve sanat atölyelerinde edinilen becerilerle 4+ yaş çocuklarla sabah eğitim saatlerinde kısa veya uzun süreli yapılandırılmamış projeler yürütülür. Bu projeler çocukların kendi merak ettikleri konuları odaklanarak araştırmalarına, keşfederek öğrenmeyi öğrenmelerine destek olurken belli bir konu üzerinde dikkat sürelerini uzatmakta ve kendi bilgilerini yapılandırmayı öğrenmelerini sağlamaktadır.
 • Müzik atölyesinde ritm, nefes, ses ve müzik aletleriyle çalışmalar yapılır, dünya müzikleri ve farklı müzik aletleri tanıtılır ve çocukların deneyimlemesi sağlanır.
 • Mutfak atölyesi mutfak şefimiz Tolga Ekşi ile iki haftada bir yapılmaktadır. Küçük aşçılar şapkalarını ve önlüklerini giyerek ikindi kahvaltısına lezzetli yiyecekler hazırlarlar.
 • Aile katılım günümüzde ebeveynler okula gelerek çocuklarla paylaşmak istedikleri bir yeteneğini veya ilgi duyduğu bir konuyu paylaşır. Anne-babasının okula gelerek vakit geçirmesi, çocuğun kendisini okul içinde de ailesi için değerli hissettiği zamanlar olması sebebiyle okulu benimsemesi ve okul için olumlu algı geliştirmesi için çok önemlidir. Ailelere kapımız her zaman açıktır, onlarla çocukların sağlıklı gelişimi için iş birliği içinde olmaktan mutluluk duyuyoruz.
 • Okulumuzda gün 18.00-18.30 gibi sona erer. Ertesi güne yapacaklarımızı kadro olarak planlarız, çocuklar araştırmak istedikleri konuları araştırıp aileleriyle sohbet ederek bir sonraki okul gününe hazırlanırlar.
 
5 TAM GÜN PROGRAMIMIZ
5 YARIM GÜN PROGRAMIMIZ
 • 3 TAM GÜN PROGRAMIMIZ
 • 3 YARIM GÜN PROGRAMIMIZ
 • OYUN GRUBU
0216 417 03 12
İDEALTEPE MAH. NAMIK KEMAL CAD. NO:10 İDEALTEPE /MALTEPE