BİZ KİMİZ ?

1998 yılında açılan Pembe Dünya Çocuk Yuvası’ndan 2015 Kasım ayında bayrağı devir alıp eğitim felsefesini yeniden yapılandırdığımız “Çocuğun 100 Dili” Çocuk Yuvası ekibi olarak İdealtepe’deki müstakil binamızda 7.30 19.00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz. Eğitim saatlerimizin 10.00-17.00 arası olduğu okulumuzda çocuklarımızın eğlenceli ve keyifli zaman geçirirken öğrenmeyi öğrenmelerini ve üreten bireyler olmalarını amaçlamaktayız.

Okul öncesi çağdaki eğitimin çocuğun fiziksel, bilişsel, kişisel, duygusal ve sosyal açıdan gelişmesinde önemi çok büyüktür. Bu dönemde çocuğun iyi ve kaliteli bir eğitim alması için çocuğa uygun yuvanın dikkatle seçilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda çocukların organik beslenmesinden doğru eğitimi almasına kadar çocuğun sağlıklı gelişimi için ihtiyacı olan tüm konuları ayrıntısıyla düşünmekte ve bu konularda ebeveynlerle iş birliği yapmaktayız.

Çocuğun 100 Dili olarak eğitim felsefemizi, çocukların yaratıcı düşünmelerini ve merak duygularını köreltmeden, onlara oyun oynarken araştırma ve heyecanla keşfetme deneyimleri yaşatarak “öğrenme”, “üretme” ve “okul” üzerine olumlu tutumlar geliştirmelerini sağlamak üzerine oturttuk. Çünkü doğumla başlayıp hayat boyu kesintisiz devam eden bir süreç olan öğrenmeyi erken yaşta öğrenen ve seven çocuk, yani hazır bilgiyi tüketmek yerine ihtiyacı olan bilgiyi kendi başına keyifle üretebilen çocuk hayatının geri kalan döneminde rahatlıkla kalıcı bilgiler edinebilmektedir. Araştırmalar gösteriyor ki, arkadaşlarıyla oynarken ve hayatın içinde yaşayarak öğrenen çocukların akademik gelişimleri de çok daha ileri seviyede olmaktadır.

Aileden sonra toplumsal hayatın içine adım attıkları ilk kurum olan yuvamızda çocuklarımızı evlerindeki kadar rahat ettirmek en önemli görevlerimizdendir. Bu doğrultuda kendini geliştirmeye açık, alanında uzman kadromuzla birlikte ebeveynlerimizi de eğitime okulun içinde ve dışında dahil etmek hem bizim için hem de elbette çocuklarımız ve ailelerimiz için sosyal ve duygusal açıdan oldukça geliştirici ve aynı zamanda keyifli olmaktadır.

Çocuğun 100 Dili olarak biz çocuklarımızla birlikte büyüyen, sevgi dolu bir aileyiz.

0216 417 03 12
İDEALTEPE MAH. NAMIK KEMAL CAD. NO:10 İDEALTEPE /MALTEPE