saĞlIK

Öğrencilerimizin sağlık sorunlarına anında müdahale edilmesi, gerekli önlemlerin alınması amacıyla okulumuzda bulunan ecza dolabından gereken tüm yardımlar sağlanır. Öğrenci rahatsızlandığında veli hemen bilgilendirilir. Anında müdahale edilmesi gereken durumlarda öğretmen ve müdür kontrolünde öğrenci en yakın sağlık kuruluşuna gönderilir. Veliye ulaşılamazsa kayıt esnasında verilen 3. şahıs bilgilendirilir. 
Öğrenci ilaç kullanıyorsa veli evden gönderirken ilaç ambalajına öğrencinin adını soyadını kaçta verileceğini yazar ve öğretmene teslim eder
Her öğrenci kayıt olurken alerjik bir durumu var mı? Sürekli kullanacağı bir ilacı var mı diye birkaç sorular sorulur ve öğretmene iletilir.
Bulaşıcı hastalıklarda veli okul yönetimini mutlaka bilgilendirmek durumundadır. Öğrenci doktor raporu bitene kadar okula gelmemeli hem öğrenci hem de diğer öğrencilerin sağlığı açısından önemlidir.
Acil müdahale gerektiren durumlar dışında, öğrencilerimizin okula gelmesine engel  olmayan tedavi ve kontroller durumunda okulu aksatmaması önemle rica olunur. 

0216 417 03 12
İDEALTEPE MAH. NAMIK KEMAL CAD. NO:10 İDEALTEPE /MALTEPE