bİZ KİMİZ ?

1999 senesinde faaliyet göstermeye başlayan İzci Montessori Anaokulu, İstanbul’un ilk 3 montessori okulundan birisidir. Türkiye’de benzeri nadir görülen yenilikçi bir eğitim vizyonu sunmaktadır. Montessori eğitimi yüzyılı aşkın süredir birçok ülkede ilgi görmüş ve başarı göstermiş bir sistem olarak uygulanmaktadır. Montessori eğitimi sayesinde çocuklarımızın merak duygularını destekleyerek onları kendi kararlarını veren, sorumluluk alan, öğrenmeyi arzulayan ve seven genç bireyler olarak hayata hazırlamaya özen gösteriyoruz.


Montessori felsefesinin ana fikri olan “Kendim yapabilmem için bana yardım et” sözü de çocuklara kendi başarma arzularını yaşama fırsatı verme fikrini kısaca özetlemektedir. Öğrenmek her çocuk için sihirli bir oyuncak gibidir. Sürekli onunla oynamak isterler. Bu da çocukta öğrenmeyi kolaylaştıran  “çocuğun kendi kendini eğitmesi ”ne olanak tanır. Bunu gerçekleştirebilmesi için de gerek duyulan olanakların sağlanmasında öncelik okulun sonrasında da ailenin işidir. Bu noktada bizler okulumuzda en iyi olanakları sunmaya her daim özenle çalışıyoruz. Öyle ki okulumuz da kendi çocuklarımızı da yetiştiriyoruz. Öğretmenlerimizin ve bizim çocuklarımız da okulumuzda eğitim almaktadırlar. Dolayısıyla kendi çocuklarımıza gösterdiğimiz özen tüm çocuklarımıza gösterdiğimiz özenle, ilgiyle, yemek seçimiyle kısacası her konu ile aynıdır. Felsefemizin ve şefkat dolu yaklaşımımızın en güzel ispatının da bu olduğunu düşünüyoruz.


Okulumuzu kurarken pek çok aile gibi bizler de Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, güven veren, huzurlu bir ortam ve kaliteli birer eğitim aradık. Kimini bulduk kimini bulamadık. Hepsinin bir arada olacağına inandık, tüm imkânlarımızı kullanarak okulumuzu açtık. İnandığımız değerlerden vazgeçmeden tüm çocuklarımıza Atatürk sevgisini, huzurlu ve güvenli bir ortamı, kaliteli bir eğitimi sunabilmek için eğitimin ve teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak var gücümüzle hizmet etmeye çalıştık ve çalışıyoruz. Bu anlamda bölgenin en geniş profesyonel kadrosunu kurduk. Teknolojik imkânları kullanarak okul ve aile arasında ki bağı en üst düzeye çıkardık. Böylelikle çocuklarımızın gelişimini daha yakından takip etme fırsatını yakalamış olduk.


Değerli annelerimiz babalarımız, sizlerin de bu yönde bir yaklaşıma ve yardıma ihtiyacınız olduğunda, pek çok ailenin açık referansına sahip, yüreği çocuklar için sizinle beraber atan, gözünü budaktan sakınmayan bir okul arıyorsanız, bizler tüm İzci Anaokulu Ailesi olarak sizleri bekliyor olacağız.

Saygılarımızla…
0216 417 03 12
İDEALTEPE MAH. NAMIK KEMAL CAD. NO:10 İDEALTEPE /MALTEPE